Napište nám

Informace o odesílateli
Zpráva
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Národní plán obnovy - prevence digitální propasti a digi učební pomůcky

Národní plán obnovy - prevence digitální propasti a digi učební pomůckyProjekt prevence digitální propasti – přispěl ke snížení nerovností mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělání, způsobovaným nedostatečným technickým vybavením mobilními digitálními technologiemi.

Z projektu byly pořízeny mobilních digitálních technologií, které jsou zapůjčované žákům s cílem, aby žáci měli k dispozici mobilní digitální zařízení pro domácí přípravu, běžnou výuku a výuku distančním způsobem. Mezi mobilní digitální technologie patří zejména:

  • notebook, ultrabook, chromebook, tablet, chytrý telefon apod.;
  • příslušenství k mobilním digitálním zařízením (např. webkamery, myši, sluchátka, klávesnice, obaly apod.);

Projekt vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami vede k rozvoji informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí, které budou moci rozvíjet napříč vzdělávacími oblastmi.

Z projektu byly pořízeny digitální učební pomůcky – pokročilých digitálních technologií využitelných pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí.

  • 3D tiskárny 
  • zařízení pro využití rozšířené nebo virtuální reality;
  • snímací zařízení jako skenery pro využití virtuální/rozšířené reality, vizualizéry, fotoaparáty, kamery apod.; 
Publicita - Digitální propast 2023 - dvě komponenty.jpg